صفحه اصلي           اخبار            نظرات شما         پرسش و پاسخ        برنامه هفتگي           مقالات       

يكشنبه، 28 آبان ماه ، 1396     

منوی سایت

آثار مرمتی کاشان

آثار مرمتی کاشان

تلفیق

تلفیق معماری سنتی و مدرن

 

 

پیوندها

       مراکز دولتی - شهری

        دانشگاهها

      اقامتگاه ها

        ديگر سايت ها

 

آمار

صداو سیما

برای مشاهده سایت صدا و سیما اینجا را کلیک کنید.

www.kashanart.com::خانه هنرمندان کاشان، خانه تاریخی تاج: خانه هنرمندان کاشان

جستجو پیرامون این موضوع:   
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

 
: حدود ‪ ۷۰۰‬شيي تاريخي و باارزش در موزه مردم شناسي كاشان نگهداري مي‌شود

دود ‪ ۷۰۰‬شيي تاريخي و باارزش در موزه مردم شناسي كاشان نگهداري مي‌شود

كاشان، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۷/۰۳/۰۱‬

داخلي. فرهنگي. ميراث فرهنگي. موزه.

مدير خانه هنرمندان و موزه مردم شناسي كاشان گفت:حدود ‪ ۷۰۰‬اثر و شيي تاريخي و با ارزش در موزه مردم شناسي اين شهرستان نگهداري مي‌شود.

"سيد اكبر حلي"روز چهارشنبه درگفت وگو با ايرنا، اظهار داشت: تمامي اين آثار و اشياي تاريخي متعلق به دوره قاجاريه است كه خريداري و جمع آوري شده است.

وي گفت: اين موزه در بخش گودال باغچه "خانه تاريخي تاج" كاشان پس از خريداري و بازسازي اين بنا در سال ‪ ۸۴‬تاسيس شده و سعي شده در چيدمان آثار و اشياي قديمي، زندگي يك خانواده كاشاني در دوره قاجاريه به نمايش گذاشته شود.

موسس خانه هنرمندان و موزه مردم‌شناسي كاشان،افزود: اين اشيا شامل انواع ظروف قديمي، كاشي‌سازي ، معرق، منبت كاري، قالي، لوازم نخ ريسي و ريسندگي، ادوات كشاورزي، لباس و پوشاك، خط و نقاشي است.

وي، آمار بازديدكنندگان اين موزه در سال جاري را چهار هزار نفر ذكر كرد و اظهار داشت: اين موزه در تعطيلات نوروز و فصل گل چيني و گلابگيري بطور ميانگين بين ‪ ۵۰۰‬الي ‪ ۶۰۰‬بازديدكننده دارد.

وي گفت: در كنار بخش موزه، قسمتهايي از اين مجموعه به برگزاري كارگاههاي مختلف آموزشي در زمينه‌هاي فرهنگي و هنري، شعر و ادب با حضور استادان و هنرمندان كاشان اختصاص دارد.

خانه تاريخي تاج در سال ‪ ۸۳‬به همت سيد اكبر حلي يكي از پيشكسوتان هنر معماري كاشان خريداري و بازسازي شد و از سال ‪ ۸۴‬به عنوان خانه هنرمندان و موزه مردم شناسي اين شهرستان فعاليت‌خود را با همكاري ادارات ميراث فرهنگي و ارشاد اسلامي كاشان آغاز كرد.

اين مجموعه تاريخي ‪ ۷۲۰‬متر عرصه و ‪ ۸۰۰‬متر اعياني دارد و مشتمل بر دو باب بيروني و اندروني با ‪ ۱۳‬اتاق در خيابان علوي كاشان واقع است. ك/‪۳‬ ‪۶۰۷ /۵۵۴‬


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: اختتامیه نمایشگاه 12 مهدی 12 هنرمند

مراسم اختتامیه نمایشگاه 12 مهدی 12 هنرمند در تاریخ 13/5/89 در خانه هنرمندان کاشان برگزار شد در این مراسم آقایان واعضی  مسئول امور فرهنگی شورای شهر کاشان ، هاشمی عضو شورای شهر کاشان ، نادعلی رئیس سازمان رفاهی تفریحی کاشان ، حاج  سید اکبر حلی مدیر مسئول موزه مردم شناسی و خانه هنرمندان کاشان و سرکارخانم طحانی مسئول فرهنگسرای مهر و تعددای از مسئولین شهری و هنرمندان کاشان حضور داشتند .

آقای خاکی مداح محترم کاشانی ابتدای جلسه را به مدح امام عصر مزین کرده و سپس جناب حاج آقای واعظی به ایراد سخنرانی در خصوص ایام شعبانیه و میلاد امام زمان (عج) پرداختند در این مراسم دو گروه موسیقی سنتی آقای مطهری تبار در ابتدا و آقای مهدی تاری با همراهی آقای صالح آبادی در انتهای جلسه برنامه موسیقی سنتی را اجرا نمودند.

در پایان به 12 مهدی هنرمند شرکت کننده در این نمایشگاه جوایزی به رسم یاد بود اهداشد .

روابط عمومی خانه هنرمندان کاشان

 

 

 

 


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: به مناسبت هفته معلم مراسم تجلیل ار مربیان دبستان قریشی در خانه هنرمندان كاشان برگزار شد
 

به مناسبت هفته معلم مراسم تجلیل ار مربیان دبستان قریشی توسط این مرکز در تاریخ 12/2/89  در خانه هنرمندان کاشان برگزار شد در این مراسم حدود 40 نفر از مربیان و اعضاء اولیا مربیان دبستان شقایق حضور داشتند

که به مناسبت روز معلم از معلمین این آموزشگاه با اهداء جوائزی به رسم یادبودتقدیر به عمل آمد

در پایان نیز از مدعووین با صرف شام پذیرایی شد .


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: در هفته معدن مراسم جشنی توسط دانشجویان رشته معدن دانشگاه کاشان در خانه هنرمندان کاشان برگزار شد.
 

به مناسبت هفته معدن مراسم جشنی توسط دانشجویان رشته معدن دانشگاه کاشان در تاریخ 2/3/89  در خانه هنرمندان کاشان برگزار شد.

در این مراسم حدود 100 تن از دانشجویان و اساتید دانشگاه کاشان شرکت داشتند و در خاتمه از اساتید دانشگاه تجلیل به عمل آمد و با صرف شام از مدعووین پذیرایی شد.

   

 


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: نمايشگاه آثار هنرمندان کاشان در سال نو 89 در خانه هنرمندان كاشان گشايش يافت

نمايشگاه آثار هنرمندان کاشان گشايش يافت.

کاشان - نمايشگاه آثار هنرمندان کاشاني همزمان با تعطيلات نوروز در خانه هنرمندان اين شهرستان گشايش يافت.

مسئول خانه هنرمندان کاشان گفت:‌ در اين نمايشگاه به علت کمبود فضا ، آثار منتخبي از هنرمندان اين شهرستان در معرض ديد گردشگران نوروزي قرار گرفته است.
"علي اکبر حلي" روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزود: هدف از برگزاري اين نمايشگاه را آشنايي مسافران نوروزي با هنرمندان کاشاني و معرفي آثار آنها به گردشگران عنوان کرد.
به گفته وي ، در اين نمايشگاه آثار خوشنويسي ، نگارگري ، نقاشي ، طراحي موسيقي ، فلزکاري ، مجسمه سازي ، تذهيب گري، گرافيک ، مسگري و پارچه هاي مخمل و زري بافي به نمايش گذاشته شده است.
وي تصريح کرد: گلسازي ، تابلوهاي طبيعت، قلمزني، شعربافي، مينياتور و منبت کاري از ديگر آثار به نمايش گذاشته شده در اين نمايشگاه است.
در اين نمايشگاه که با حضور حجت الاسلام والمسلمين محمد تقي رهبر نماينده مردم اصفهان گشايش يافت ، علي اصغر گرانمايه پور نماينده مردم شهرستانهاي ‌کاشان و آران و بيدگل در مجلس شوراي اسلامي و سيف الله امينيان مدير پيشين اداره ميراث فرهنگي ، گردشگري و صنايع دستي کاشان در مورد پيشنيه هنر در کاشان سخناني ايراد کردند.
اين نمايشگاه براي بازديد عموم تا پايان فصل گل و گلابگيري داير است.

منبع خبر :ايرنا


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: مراسم تجلیل ار مربیان مرکز توانبخشی شقایق در خانه هنرمندان
 

به مناسبت هفته معلم ، مراسم تجلیل ار مربیان مرکز توانبخشی شقایق  توسط این مرکز  در تاریخ 5/2/89 در خانه هنرمندان کاشان برگزار شد

در این مراسم حدود 200 نفر از مددجویان مرکزتوانبخشی به همراه خانواده هایشان شرکت داشتند

 در ابتدای مراسم  آقای مدنی مدیر مرکز توانبخشی شقایق ضمن خیر مقدم به میهمانان و تبریک هفته معلم در خصوص اهداف برنامه ها و دست آورد های این مرکز به ایراد بیاناتی پرداختند . در ادامه سخنرانی ایشان به این نکته نیز اشاره داشتند که مدد جویان نیاز به حمایت و آموزش بیشتری دارند و نبایستی نقص ذهنی- جسمی باعث جدایی آنها از جامعه شود بلکه باید با فرا گیری آموزش های لازم در فعالیت های اجتماعی شرکت داده شوند .

همچنین ایشان تاکید داشتند جامعه نیز نباید به آنها با دید معلول نگاه  کند  . 

 اجرای تئاتر – موسیقی و مسابقه ویژه مدد جویان نیز از دیگر برنامه های  در این مراسم بود و  در پایان مراسم از مدعووین پذیرایی به عمل آمد .

 


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: نمایشگاه عید تاعید – تابلو کاشی - با مو ضوع اسماء الحسنی در خانه هنرمندان کاشان برپا شد.
 

به مناسبت اعیاد مبارک قربان و غدیر ،  نمایشگاه عید تاعید – تابلو کاشی -  با مو ضوع اسماء الحسنی در خانه هنرمندان کاشان برپا شد.

 در این نمایشگاه 20 اثر از 20 هنرجوی هنرستان دخترانه کتابچی شهرستان  کاشان در معرض بازدید عموم قرارگرفت .

این نمایشگاه با همکاری هنرستان کتابچی – حوزه هنری کاشان و خانه هنرمندان کاشان برگزار شد.


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: پنجمین کنگره سراسری همسفر با پایيز در خانه هنرمندان كاشان برگزار شد
 

کاشان از گذشته ی ادب و فرهنگ پارسی   نام خود را در حافظه ی ایران زمین حک کرده است .اوج این حضور ادبی را میتوان در عصر صفویه و با شاعران نازک اندیش و هندی سرایی چون کلیم کاشانی و بزرگ شاعران عاشورایی  همچون محتشم کاشانی به وضوح مشاهده کرد این ادب پروری در دوران معاصر و با حضور شاعر و نقاش شهیر و محبوب سهراب سپهری بار دیگر تجلی پبدا کرد و پس از انقلاب اسلامی نیز شاعران کاشانی در عرصه های مختلف و به ویژه در حوزه دفاع مقدس و آیین در این جریان های پرشور خودنمایی کردند.

و اما هرساله و در اوایل خزان کنگره همسفر با پاییز با موضوع آزاد و بخش ویژه پژوهشی ادبی با موضوع شخصیت و زندگی کلیم کاشانی که بسیاری وی را از بنیان گذاران سبک اصفهانی می دانند در کاشان برگزار می شود بر همین اساس پنجمین کنگره کلیم کاشانی 23 و 24 مهرماه 88 در خانه هنرمندان کاشان و با حضور 80 شاعر از سرارسرکشور برگزار شد  و حدود 10 مقاله پژوهشی و 50 شعر در این بزرگداشت توسط هنرمندان و اساتید شعر و ادب  قرائت شد .

 

   


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: مراسم اختتامیه و کارگاه آموزشی نمایشگاه آثار نگارگری هنرمندان استان قم در خانه هنرمندان کاشان
 

مراسم اختتامیه و  کارگاه آموزشی نمایشگاه آثار نگارگری هنرمندان استان قم در خانه هنرمندان کاشان برگزار شد.

این مراسم با همکاری حوزه هنری کاشان و حضور بیش از 40 تن از هنرمندان نگارگر استان قم و اساتید برجسته استان از جمله استاد آهنگران ،استاد اعرابی، استاد ایرانی ،استاد فاضلی ،استاد مقدادی و استاد صادق از قم و استاد خوش نویس کاشانی ،جناب آقای کاظمی و اساتید نگارگر کاشانی جناب آقای ایرانی و استاد مشجری نیز حضور داشتند.ابتدا مدیر خانه هنرمندان استاد سید اکبر حلی پیرامون پیشینه فرهنگی و آثار تاریخی قم و کاشان سخنانی ایراد نمودند.

سپس کارگاه آموزشی مربوطه تشکیل شد و اساتید خوش نویس و نگارگر تجربیات ارزشمند خود را به هنرجویان و علاقه مندان حاضر انتقال دادند و در پایان تالیف استاد بزرگ ادبیات و خوشنویس قمی آقای آهنگران در مقام استاد صائم و انجمن سخن کاشان به حاضرین اهدا شد.


 


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: نمايشگاه آثار نگارگری هنرمندان حوزه هنری قم
نمايشگاه آثار نگارگری هنرمندان حوزه هنری قم از تاریخ 10 الی 22 مرداد ماه در سالن نمایشگاه خانه هنرمندان کاشان برگزار شد .تعداد آثار به نمایش گذاشته حدود 100 اثر بود که شامل مینیاتور ، گل مرغ ، و تذهیب می شد. افتتاحیه این نمایشگاه شنبه 10 مرداد در خانه هنرمندان کاشان با حضور تعدادی از هنرمندان کاشان و هنرمندان نگار گر قم برگزار شد در آخرین روز برگزاری نمایشگاه در خانه هنرمندان کارگاه نگارگری با حضور هنرمندان برپا شد.این نمایشگاه با همکاری حوزه هنری کاشان ، خانه هنرمندان کاشان و حوزه هنری قم برگزار شد.
 

افتتاح نمایشگاه نگارگری استان قم توسط حضرت حجت الاسلام حسینی ریاست سازمان تبلیغات اسلامی کاشان (تصوير بالا)


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: برگزاری نخستین نمایشگاه محیط زیست در خانه هنرمندان کاشان (خانه تاریخی تاج )
 

برگزاری نخستین نمایشگاه محیط زیست در خانه هنرمندان کاشان (خانه تاریخی تاج )

به مناسبت روز جهانی محیط زیست (5 ژوئن) مطابق با 15 خرداد جمعیت کویر سبز اقدام به برگزاری نمایشگاه محیط زیست در خانه هنرمندان کاشان نمود
این نمایشگاه به منظور بالا بردن سطح آگاهی شهروندان کاشان جهت مصرف بهینه سوخت و صرفه جویی در مصرف آب و موارد زیست محیطی دیگر برای اولین بار در کاشان اقدام به برگزاری نمایشگاه محیط زیست نمود.


در این نمایشگاه که در خانه تاریخی تاج واقع در خیابان علوی برگزار شد غرفه هایی با موضوعات : معرفی گیاهان دارویی – معرفی ظروف یک بارمصرف گیاهی(سلولزی) – معرفی سیستم آبیاری قطره ای – معرفی سسیتم گرمایش و سرمایش ساختمان – درب و پنجره های دوجداره – تابلو های نقاشی با موضوع محیط زیست و نماد دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه پاک و همچنین تابلو هایی ساخخته شده از گیاهان خشک در معرض بیازدید عموم قرار گرفت این نمایشگاه از تاریخ 24/3/88 لغایت 29/3/88 در خانه هنرمندان برپا بود .
انجمن کویر سبز کاشان در مرداد 1379 به همت گروهی از دوستاران محیط زیست طی نشستی , تشکل زیست محیطی غیر دولتی با رعایت موازین قانونی و حقوقی در جهت نیل به اهداف معین بنام جمعیت کویر سبز در کاشان پایه گذاری گردید.


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: اولین نمایشگاه سازهای اصیل ایرانی از نوع دست ساز(استاد داود عبداللهی )

حدود 70 اثر ارزشمند استاد داود عبداللهی از قبیل تار - سه تار – کمانچه – و سنتور که از دست ساز های ایشان می باشد به نمایش در آمده استاد داود عبداللهی از هنرمندان مطرح و صاحب نام در عرصه آواز اصیل ایرانی و موسیقی اصیل ایرانی می باشند.
در آیین افتتاحیه این نمایشگاه در روز جمعه 5/4/88 در خانه هنرمند ان برگزار شد مسئولین هنرمندان و موسیقیدانان کاشانی حضور داشتند و اساتید هنرمندی همچون استادمهیار طریحی (سنتور )استاد مجید مظاهری (کمانچه )و استاد میثم ملکی (تار و سه تار ) به هنرنمایی و اجرای برنامه تک نوازی وهم نوازی پرداختند و در پایان نیز از تعدای از هنرمندان تقدر به عمل آمد این نمایشگاه از تاریخ 5/4/88 لغایت 20/4/88 در خانه هنرمندان کاشان دائر بود.


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: نمایشگاه نقاشی خورشید خانم

نمایشگاه نقاشی 10 اثر از خانم لیلی غیاثونداز تاریخ 23 اردیبهشت الی 3 خرداد در خانه هنرمندان برگزار  شد این آثار شامل رنگ روغن و گواش بود.


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: بازدید هرمن گش (باستان شناس ) از خانه هنرمندان كاشان

آقایان هرمن گش (باستان شناس) میشل (خط شناس )خانم ژاکلین (خط شناس ) و آقای فرانسوا (عکاس ) جهت بازدید از خانه هنرمندان به خانه تاج آمدند.

 به گفته استاد اعتماد : ایشان بهمراه آقای هرمن گش و آقای گریشمن در سال 1340 شمسی در کاوش های شوش شرکت داشتند و این بار هم جهت اخذ مجوز از پژوهشکده باستان شناسی در خصوص کاوش در رودخانه های ناشناخته ایران به کشورمان مراجعت نموده و از تپه های سیلک و مکانهای تاریخی کاشان بازدید به عمل آوردند .


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: جشن اردیبهشت ماه انجمن سخن در خانه هنرمندان كاشان

مراسم شب شعر و شعرخوانی و نقد و بررسی شعر توسط انجمن ادبی سخن در خانه هنرمندان برگزارشد به گفته استاد سید علی اصغر صائم کاشانی (رئیس انجمن ) میهمانان گرانقدری در این مراسم حضور داشتند که از آن جمله آقای دکتر محمد روحانی (نجوا ) به همراه همسرشان که ساکن دبی میباشند و مختص شرکت در این مراسم آمده و در شب شعر حضور پیداکرده اند ایشان در مدت اقامت در دبی رئیس بانک ملی ایران در آنجا بوده و فعلا دوران بازنشستگی خود را طی می کنند و از شاعران گرانقدر و توانا و از خاندان فضل و دانش و روحانیت می باشند همچنین آقای مهندس قنبری رئیس حوزه هنری کاشان و هیئت همراه نیز در این مراسم حضور داشتند . قابل ذکر است که انجمن ادبی سخن کاشان همه هفته شنبه ها در خانه هنرمندان برگزار می شود.


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: نمايشگاه جوونه در خانه هنرمندان كاشان برگزار شد
30 اثر نقاشی رنگ روغن – تذهیب – نقاشی روی پارچه وطراحی از دوهنرمند ، خانم ها ملکوتی و حسنی در خانه هنرمندان برگزارشد این نمایشگاه که با همکاری حوزه هنری کاشان برگزار شد از تاریخ 7 الی 14 فروردین 1388 در خانه هنرمندان در معرض بازدید هنرمندان و میهمانان نوروزی قرار گرفت . برنامه افتتاحیه این نمایشگاه با حضور آقای قنبری مسئول حوزه هنری و تعدادی از هنرمندان کاشان برگزارشد


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: نمايشگاه گرافيك هيچستان در خانه هنرمندان كاشان برگزار شد

 

70 اثر گرافیک از30 گرافیست هنرمندکاشانی از تاریخ 22 الی 29 اسفند 1387 در نمایشگاهی با عنوان هیچستان به نمایش در آمد   ومراسمی جهت افتتاحیه نمایشگاه برگزار شد که در آن گرافیست های شرکت کننده در نمایشگاه و تعدادی از هنرمندان کاشان حضور داشتند نکته قابل توجه در برگزاری این نمایشگاه دعوت نامه های ارسالی می باشد که به صورت کاغذ کاملا سفید و بدون هیچگونه نوشته ای بود


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: بازدید های نوروزی 1388

امسال نیز طبق روال سال های گذشته تعداد زیادی از میهمانان نوروزی از خانه هنرمندان بازدید نمودند دراین میان آنطور که در دفتر انقتادات و نظرات ذکر شده بود تعدادی برای چندمین بار از خانه تاج دیدن میکردند و از خانه تاج به عنوان تنها خانه تاریخی کاشان که به صورت زنده و فعال هویت خود را حفظ کرده است یاد کرده همچنین موزه مردم شناسی و اشیاء به کار رفته در آن خاطرات گذشته را برای بازدید کنندگان یاداور شده و آنان را به سالهای گذشته و هویت شان نزدیک تر می کرد بروشورهای که در دو زبان فارسی و لاتین و به صورت جداگانه تهیه شده بود در اختیار بازدیدکنندگان قرار می گرفت و همزمان راهنمایان نوروزی مستقر در خانه تاج به راهنمایی میهمانان خارجی و ایرانی مشغول بودند.

 

 

 


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: هیئتی از باستان شناسان با حضور آقای دکتر فاضلی رئیس پژوهشکده باستانشناسی کشور از خانه هنرمندان بازديد كردند

هیئتی از باستان شناسان با حضور آقای دکتر فاضلی رئیس پژوهشکده باستانشناسی کشور ،استاد دانشگاه تهران و سرپرست کاوشهای بین المللی سیلک و معاون ایشان آقای آرمین مارقوسیان و پرفسور کانینگ هام معاون دانشگاه هاروارد انگلیس و سرکار خانم ساروخانی مسئول باستانشناسی میراث فرهنگی کاشان در تاریخ 27/1/88 از خانه هنرمندان بازدید کردند و ضمن بازدید از مجموعه آقای حلی در خصوص اهداف و فعالیت های خانه هنرمندان و مقاوم سازی بناهای تاریخی علیالخصوص خانه منوچهری که آقای حلی معمار مرمت این بنا میباشد صحبت کردند .

 
(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: همايش بزرگداشت سهراب سپهري در كاشان برگزار شد


همزمان با هشتادمين سالگرد تولد سهراب سپهري همايش بزرگداشت اين شاعر نوپرداز روز شنبه با حضور جمعي از گردشگران، شاعران و ادب دوستان در خانه هنرمندان كاشان (خانه تاريخي تاج ) برگزار شد.

به گزارش ايرنا، در اين همايش يكي از شاعران جوان كشور كه تحقيقات وسيعي درباره سهراب داشته است،اين شاعر نامي كشور را صاحب طرحي نو و شيوه اي جديد در سبك نيمايي و داراي بينش جهاني توصيف كرد و گفت: سهراب به آنچه مي گفت، اشراف كامل داشت.

عليرضا بهنام با بررسي جنبه‌هاي سبكي شعرهاي سهراب و تاثير شرايط حاكم در زمان وي بر شعر او، افزود: مهمترين آثار سهراب در دهه‪ ۴۰‬خلق شد و همه اين آثار دربرگيرنده نوعي عصيان دربرابر قراردادهايي بود كه مدرنيته بر بشر تحميل مي‌كرد.

يك محقق نيز كه در زمينه شعرها و نقاشي‌هاي سهراب پژوهش مي‌كند به بررسي زمينه‌هاي فكري وفرهنگي اين شاعر بزرگ پرداخت و گفت: سپهري در ميان شاعران ديگر جايگاهي ويژه و استثنايي دارد.

كاميار عابدي، تجربه‌هاي بسيار گسترده سهراب در زمينه نقاشي، گذراندن دوره‌هاي ادبي مختلف قبل از رسيدن به شعر نو و توجه ويژه به فلسفه، دين و عرفان را از ويژگيهاي بارز اين شاعر نامدار كشور ، ذكر كرد.

استاد سيد علي اصغر صائم كه يكي از هم محله‌اي‌هاي سهراب سپهري بوده است ، نيز شرح مختصري از زندگينامه و خاطراتي از وي را بيان كرد.

اين همايش يكروزه توسط يك تور گردشگري از تهران با عنوان مفاخر ادبي ايران و با همكاري خانه هنرمندان كاشان برگزار شد.

سهراب سپهري نقاش و شاعر نوپرداز كشور در ‪ ۱۵‬مهر ‪ ۱۳۰۷‬در كاشان چشم به جهان گشود و دراول ارديبهشت سال ‪ ۵۹‬به دليل بيماري سرطان خون درگذشت.

(خبر گزاري ايرنا)


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: نمایشگاه یکصد و بیست اثر نفیس از خوشنویسان استان قم

به منظور تعامل, همدلی و همکاری بین هنرمندان شهرستان کاشان و استان قم

نمایشگاه یکصد و بیست اثر نفیس از خوشنویسان استان قم

در خانه هنرمندان کاشان دایر گردید.

این نمایشگاه در هفته خوشنویسی از تاریخ  24 مهرماه لغایت 3 آبان ماه به مدت 10 روز بطور رایگان در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

ضمنا مراسم اختتامیه این نمایشگاه بنا به اظهار استاد سید اکبر حلی مدیریت خانه هنرمندان کاشان از ساعت 9 الی 11 صبح جمعه سوم آبان ماه با حضور مدیران و هنرمندان استان قم و شهرستان کاشان در خانه هنرمندان کاشان برگزار می گردد.
 


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: ن‍م‍‍اي‍ش‍گ‍‍اه‌ ‌آث‍‍ار ص‍ن‍‍اي‍‍ع‌ دس‍ت‍‍ي‌ ‌ه‍ن‍رم‍ن‍د‌ان‌ ك‍‍اش‍‍ان‌ 20 خ‍رد‌اد ‌ام‍س‍‍ال‌ ب‍رگ‍ز‌ار م‍‍ي‌ ش‍ود
كاشان ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۷/۳/۱۳‬
 

ب‍ه‌ م‍ن‍‍اس‍ب‍ت‌ روز ج‍‍ه‍‍ان‍‍ي‌ ص‍ن‍‍اي‍‍ع‌ دس‍ت‍‍ي‌ ، ن‍م‍‍اي‍ش‍گ‍‍اه‌ ‌آث‍‍ار ص‍ن‍‍اي‍‍ع‌ دس‍ت‍‍ي‌ ، ج‍م‍‍ع‍‍ي‌ ‌از ‌ه‍ن‍رم‍ن‍د‌ان‌ ك‍‍اش‍‍ان‌ 20 ‌ال‍‍ي‌ 31 خ‍رد‌اد م‍‍اه‌ س‍‍ال‍ج‍‍ار‌ي‌ در خ‍‍ان‍ه‌ ‌ه‍ن‍رم‍ن‍د‌ان‌ ‌اي‍ن‌ ش‍‍ه‍ر ب‍رپ‍‍ا خ‍و‌ا‌ه‍د ش‍د.


م‍دي‍ر خ‍‍ان‍ه‌ ‌ه‍ن‍رم‍ن‍د‌ان‌ ك‍‍اش‍‍ان‌ ، ‌ه‍دف‌ ‌از ب‍رپ‍‍اي‍‍ي‌ ‌اي‍ن‌ ن‍م‍‍اي‍ش‍گ‍‍اه‌ ر‌ا ‌ارج‌ ن‍‍ه‍‍ادن‌ ب‍ه‌ ف‍ر‌ه‍ن‍گ‌ م‍‍ع‍ن‍و‌ي‌ و ب‍وم‍‍ي‌ ك‍ش‍ور ب‍وي‍ژه‌ م‍‍ع‍رف‍‍ي‌ دس‍ت‍‍اورد‌ه‍‍ا و خ‍لاق‍ي‍ت‍‍ه‍‍ا‌ي‌ ‌ه‍ن‍ر‌ي‌ ‌ه‍ن‍رم‍ن‍د‌ان‌ ك‍‍اش‍‍ان‌ و ت‍ش‍وي‍ق‌ ‌آن‍‍ه‍‍ا ‌ع‍ن‍و‌ان‌ ك‍رد.

" س‍ي‍د ‌اك‍ب‍ر ح‍ل‍‍ي‌ " روز دوش‍ن‍ب‍ه‌ در گ‍ف‍ت‌ و گ‍و ب‍‍ا ‌اي‍رن‍‍ا، ‌اف‍زود: م‍وض‍و‌ع‍‍ات‌ ‌اي‍ن‌ ن‍م‍‍اي‍ش‍گ‍‍اه‌ ك‍ه‌ ب‍‍ا ‌ه‍م‍ك‍‍ار‌ي‌ ب‍خ‍ش‌ خ‍ص‍وص‍‍ي‌ ب‍رگ‍ز‌ار خ‍و‌ا‌ه‍د ش‍د، ‌از ج‍م‍ل‍ه‌ ش‍‍ام‍ل‌ ن‍ق‍ش‍ه‌ و ت‍‍اب‍ل‍و‌ي‌ ف‍رش‌ ، خ‍وش‍ن‍وي‍س‍‍ي‌ ، ن‍گ‍‍ارگ‍ر‌ي‌ ، ن‍ق‍‍اش‍‍ي‌ ، م‍ي‍ن‍ي‍‍ات‍ور، ت‍ذ‌ه‍ي‍ب‌ و ت‍زئ‍ي‍ن‍‍ات‌ م‍‍ع‍م‍‍ار‌ي‌ س‍ن‍ت‍‍ي‌ ، م‍ن‍ب‍ت‌ ، م‍‍ع‍رق‌ چ‍وب‌ ، ش‍ي‍ش‍ه‌ گ‍ر‌ي‌ ‌اس‍ت‌ .

و‌ي‌ گ‍ف‍ت‌ : ب‍خ‍ش‍‍ي‌ ‌از ‌اي‍ن‌ ن‍م‍‍اي‍ش‍گ‍‍اه‌ ب‍ه‌ ‌ع‍ك‍س‌ و ك‍ت‍‍اب‌ ب‍‍ا م‍وض‍و‌ع‌ ‌ه‍‍ا‌ي‌ ‌ه‍ن‍ر‌ي‌ و ص‍ن‍‍اي‍‍ع‌ دس‍ت‍‍ي‌ ‌اخ‍ت‍ص‍‍اص‌ د‌ارد.

خ‍‍ان‍ه‌ ‌ه‍ن‍رم‍ن‍د‌ان‌ و م‍وزه‌ م‍ردم‌ ش‍ن‍‍اس‍‍ي‌ ك‍‍اش‍‍ان‌ در خ‍‍ان‍ه‌ ت‍‍اري‍خ‍‍ي‌ ت‍‍اج‌ و‌اق‍‍ع‌ ش‍ده‌ ‌اس‍ت‌ . ك‌ /3
554/ 603


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: اولین همایش تجلیل از هنرمندان و میراث یاران کاشان

اولین همایش تجلیل از هنرمندان و میراث یاران کاشان(23/12/1386)

همزمان با دومین سالروز گشایش خانه هنرمندان ، اولین همایش تجلیل از هنرمندان و میراث یاران کاشان برگزار شد.

در این همایش جمع کثیری از اقشار مختلف هنرمند و هنردوستان کاشانی و آیت الله زاده حضرت آیت الله نمازی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در کاشان و آقای دکتر محیط طباطبایی رئیس سازمان ایکوم در ایران و استاد بزرگ آهنگساز و موسیقی ایران آقای امین الله رشیدی ، آقای مهندس امینیان و آقای مهندس محلوجی و آقای مهندس مشهدی زاده و ریاست محترم اداره میراث فرهنگی کاشان آقای مهندس حسنی مقدم و معاونت اداره آقای مهندس محسنی تبار و دیگر مسئولین و میراث یاران کاشان حضور داشتند و ضمن شعر خوانی توسط انجمن های ادبی و مذهبی کاشان و اجرای ورزش باستانی و مرشدی و اجرای موسیقی توسط خواننده کاشانی استاد کامش و اجرای برنامه توسط استاد حسن زاده خواننده محبوب و تهیه کننده برنامه های معارفی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ،آقای دکتر محیط طباطبایی و آقای امین الله رشیدی نیز به ایراد سخنرانی پرداختند و در خاتمه به سی تن از پیشکسوتان هنرمند و میراث یاران کاشانی لوح تقدیر و سپاس تقدیم شد.

اسامی پیشکسوتانی که در این مراسم لوح تقدیر دریافت نمودند :

          پیشکسوتان اقشار هنرمند کاشان:

1-   شاعران و معلمین : استاد علی شریف

2-   طراحان فرش : استاد امیرحسین افسری کاشانی

3-   موسیقی سنتی ایرانی : استاد امین الله رشیدی

4-   آواز اصیل ایرانی : استاد سید احمد حلی

5-   معماران : استاد حاج حیدر عشق آبادی

6-   خوشنویسان : استاد حیدریان

7-   درودگران : استاد جواد شفایی

8-   تئاتر : استاد محسن خسروی

9-   فیلم سازان : استاد رضا بهمنی

10- اصحاب رسانه : استاد محمد دهقانی آرانی

11- عکاسان : استاد حاج علی معینی

12- مخمل بافان : استاد یاالله

13- شربافان :استاد حاج محمود جلالتی

14- سفالگران : استاد حسین زارع

15- مرشدان : استاد احسان گلچین

پیشکسوتان‍ میراث یارآثار تاریخی فرهنگی کاشان:

16- میراث یاران آثار فرهنگی و باستانی: آقای محمد عطوف-آقای مهندس امامیان

17- راهنمایان گردشگری کاشان : آقای اعتماد

پیشکسوتان میراث یار معنوی کاشان :

18- خانواده شهیدان : حاج علی محمد بارفروش ابوی 4 شهید

19- جانبازان : دکتر رزاق جانباز 50% - 98 ماه اسارت و حافظ قرآن و نهج البلاغه

20- قاریان قرآن : حاج علی یزدانی

21- مداحان اهل بیت : آقای حاج احمد مشجری

22- آیین های مذهبی : حاج محمد فتاحی

23- هیئات مذهبی: حاج علی روغنی

24- موذنین کاشان : حاج آقای دیگبری

25- آیین دار سنتی و مذهبی : آقای امیر مقامی ( مسئول هنرهای آیینی  خانه هنرمندان کاشان)

26- هنرمند نگارگری: استاد مهدی اسدزاده

27- هنرمند تذهیب کاشان : استاد مهدی ایرانی

28- هنرمند مینیاتور کاشان : استاد خادم الفقرا

 

در خاتمه از آقایان مهندس سیف الله امینیان و مهندس حسین محلوجی به عنوان اسوه میراث یاران هنری، فرهنگی- تاریخی کاشان که در بیست سال گذشته منشا خیر و برکت در احیا و معرفی بناهای تاریخی کاشان شده اند تجلیل ویژه به عمل آمد .

 


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: جلسات هفتگی شب شعر انجمن کلیم کاشانی درخانه هنرمندان

جلسات هفتگی شب شعر انجمن کلیم کاشانی درخانه هنرمندان جلسات شب شعراین انجمن با مدیریت استاد شیدا سه شنبه شب هرهفته باحضور اعضای انجمن و دوست داران فرهنگ وادب کاشان از فروردین ماه 85 به بعد در خانه ی هنرمندان کاشان تشکیل می گردد


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: کلاس های آموزش صناعات ادبی انجمن سخن کاشان در خانه هنرمندان

کلاس های آموزش صناعات ادبی انجمن سخن کاشان در خانه هنرمندان این کلاس ها عصر شنبه هرهفته با مدیریت استاد صائم کاشانی وشاعران انجمن و علاقه مندان شعروادب پارسی ازخرداد ماه هشتادوپنج تاکنون درخانه هنرمندان برگزار می شود وحاضرین ضمن فراگیری قوانین وقوائد شعرخوانی به نقدوبررسی اشعارخوانده شده می پردازند.


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: بزرگداشت سالروز آزادی خرمشهر درخانه هنرمندان کاشان توسط انجمن ادبی سخن

بزرگداشت سالروز آزادی خرمشهر درخانه هنرمندان کاشان  این مراسم توسط انجمن ادبی سخن کاشان بامدیریت استاد صائم کاشانی درخانه هنرمندان برگزارشد دراین مراسم جمع کثیری از شاعران وادیبان با حضور پرفسور دکتر محموداسلامی تربتی استاد دانشگاه های مسکوو قزاقستان واستاد علی رضا مقیمی یزدی رئیس انجمن دوست داران حافظ دراستان قم .استادحسن آهنگران تیمسار شاه پناه .سرهنگ  شعبانی وتعدادی از مدیران و مسئولین ادارات شهری در خرداد ماه 85 در خانه هنرمندان برگزار شدو ضمن شعر خوانی پیرامون بزرگداشت آزادسازی خرمشهر حاضرین به سخنرانی جناب سرهنگ رجایی فرمانده محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کاشان گوش فرا دادند.


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: بزرگداشت هفته معلم در خانه هنرمندان کاشان توسط آموزش و پرورش

بزرگداشت هفته معلم در خانه هنرمندان کاشان اداره آموزش وپرورش هفته معلم را با حضور جمعی از معلمین مدارس کاشان در اردیبهشت ماه هشتادوپنج درخانه هنرمندان جشن گرفتند دراین مراسم ضمن سخنرانی فرهنگیان استادحلی نیز به ایراد سخنرانی پرداختند سپس ضمن پذیرایی ازحاضرین توسط اداره آموزش وپرورش به تعدادی از معلمین هدایایی تقدیم شد.


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر
بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر این مراسم توسط انجمن ادبی کلیم کاشانی با مدیریت استاد شیدادر خرداد ماه هشتادوپنج درخانه هنرمندان کاشان برگزارشد شرکت کنندگان جمعی ازشاعران کاشانی واعضای انجمن کلیم با حضور جناب آقای فرهنگ ریاست اداره ی آموزش وپرورش کاشان.آقای مهرداد نمکی ریاست اداره ارشاداسلامی کاشان.جناب سرهنگ مفیدی.جناب سرهنگ انصاری.جناب سرهنگ امیدی از نیروی انتظامی کاشان بودند که ضمن برنامه های متنوع و مخصوص شاعران به شعرخوانی و  نقدو بررسی اشعاربویژه درخصوص پیروزی وآزادسازی خرمشهر پرداختند.                             

(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: همایش شعر دفاع مقدس در خانه هنرمندان کاشان

این همایش در تاریخ 30/5/86 هفته دفاع مقدس توسط انجمن ادبی سخن کاشان با حضور مدیریت اداره میراث فرهنگی کاشان جناب اقای مهندس حسنی مقدم و شاعران و ادیبان کاشان استاد علی شریف،استاد حسن عاطفی،استاد صائم کاشانی،استاد شهاب تشکری ،استاد شیدا ، استاد رسولزاده وجمعی ازشعرای شهرستان انجام شد.


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)
 
: دیدار با معمار حلی و اهدای لوح تقدیر به ایشان در روز معمار

جمعی از دوستداران میراث فرهنگی و راهنمایان گردشگری کاشان به همراه جناب اقای محمد شفافی مدیر محترم فرهنگسرای مهر شهرداری کاشان در تاریخ 5/2/86 به مناسبت روز معمار با در دست داشتن لوح تقدیر دیداری دوستانه با معمار کاشانی استاد حلی در خانه هنرمندان کاشان بعمل آوردند،در این دیدار اقای حلی ابراز محبت و دوستی میراث دوستان را متقابلا با بیانی صمیمی و محبت آمیز پاسخ گفتند.


(نظرشما چيه ؟ | | امتیاز : 0)

Archive


· آرشیو اخبار

 
هتل خانه تاریخی تاج
ALL right reserved by ITSC
.